İmplant

Modern diş hekimliğinde diş eksikliklerinin giderilmesi amacıyla en çok tercih edilen tedavi yöntemi dental implantlardır. Dental implantlar herhangi bir sebeple kaybedilen dişlerin yerlerine yerleştirilerek kök işlevi gören, sabit ve hareketli protezlere retansiyon ve destek sağlayan titanyum vidalardır. Tek bir diş eksikliğinden, çoklu diş eksikliklerine ve tam dişsizliklere kadar uzanan tüm durumlarda hastaların fonksiyonel, estetik, fonetik ve psikolojik durumlarının iyileştirilmesinde doğal dişlere en yakın sonuçlar dental implant tedavileri ile elde edilmektedir.

Dental implantlar uygulandıkları bölgede uzun dönemde kemik kaybını önlemektedir. Tek ya da parsiyel diş eksikliklerinde dayanak dişlerin preparasyonu ile yapısal bütünlüklerini kaybetmeleri dezavantajını ortadan kaldırmaktadır.

Diş hekimliğinde implant tedavisi sonunda protezlerin tamamlanması klasik tedavilere göre daha uzun sürmektedir.Titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2,5 ila 4 ay, ilave olarak çene kemiğine herhangi bir müdahalede bulunulduğunda veya üst çenede sinüs boşluğunu kaldırma işlemi uygulanmışsa 6 ay kadar beklemek gerekmektedir. Ancak bu süre sonunda alınan sonuçlar oldukça yüz güldürücü ve çok daha uzun ömürlüdür.

Üst çenede ortalama 3 ay, alt çenede ise ortalama 2 aylık bir sürede implantların kemikle birleşmesi beklenir ve üzerlerine porselen kaplamalar yapılır. İnce veya yetersiz yükseklikte kemik varlığında ek işlemler uygulanmışsa bekleme süresi 6 aya kadar uzayabilir.

Lokal anestezi altında yalnızca dental implantın yapılacağı bölge uyuşturularak yapılan operasyonlar ağrısızdır. Operasyon öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süreci atlatılır.

İşlem sonrası yanakta hafif şişlik veya renk değişiklikleri beklenir ancak ilk 48 saat aralıklı olarak yapılan soğuk tampon ve kliniğimizde uygulanan ileri medikal uygulamalar sayesinde ödem hızlıca azalacaktır. Şiddetli ağrılar görülmez, hekim tarafından önerilen ağrı kesici ilaçlar ilk günlerde oluşabilecek ağrıyı kolaylıkla kontrol altına almakta yeterlidir.

Hastaların ağız hijyeni iyi bir şekilde sağlanır ve hekimleri tarafından düzenli kontroller yapılırsa, dental implantlar hayat boyu sağlıklı bir şekilde ağızda kalabilmektedir.

    Randevu Talebi Oluşturun

    Siz bize yazın, biz sizi arayalım...